Wakacje teraz w Japonii z anime


blog

Biura podróży pełne są atrakcyjnych ofert, takich jak te które ostatnio widziałam, a które kuszą bardzo atrakcyjnymi cenami, hotelami z dużą iloscią gwiazdek (i obowiązkowo – z basenem) oraz niezapomnianymi przeżyciami. Każde biuro podróży, w kolorowym folderze zachwala najlepiej jak tylko potrafi walory sprzedawanych wycieczek, należy być jednak świadomym, że nie zawsze wakacyjny wyjazd musi być tak efektowny, jak pokazano to na zdjęciach. Ostatnio miało miejsce dużo nagłośnionych w mediach afer, związanych z nieprawidłowościami jakie działy się wokół działalności nieuczciwych biur, reklamujących rewelacyjne rzekomo wyjazdy zagraniczne.

Rezerwacja wykupiona przez klientów tych biur, okazała się być zwykłym oszustwem. Po przybyciu na miejsce przeznaczenia, okazywało się, że hotel w ogóle nie jest zarezerwowany, a pilot wycieczki nie pojawił się w ogóle. To oczywiście bardzo jaskrawy przypadek, ale udowadnia jak ryzykowne mogą być czasem takie wyjazdy do Azji. innych, bardziej prestiżowych biur podróży, mogą być w nieco wyższej cenie, ale naprawdę opłacają się znacznie bardziej, bo wycieczki organizowane przez renomowane biuro podróży są najczęściej ubezpieczone i ewentualne reklamacje, składane przez niezadowolonych klientów, rozpatrywane są szybko i sprawnie. Warto, decydując się na urlop zwracać uwagę na prestiż biura, które oferuje wakacje w Japonii, gdzie można znaleźć fajne ciuchy.

Rezerwacja jest wówczas gwarantowana i wiemy, że nie padniemy ofiarą oszusta, który chce od nas wyłudzić pieniądze. Polecam skorzystanie z usług Polskiej Izby Turystyki, która bezpłatnie może udostępnić każdemu klientowi listę akredytowanych przy niej biur podróży. Jest to polska organizacja, do której przystąpić może każde biuro podróży jeżeli tylko posiada udokumentowane doświadczenie w organizacji wycieczek. Z tego względu, posługując się tą listą, w przypadku wątpliwości możemy odrzucić biura mało wiarygodne. Lepiej nie psuć sobie wymarzonego urlopu i sprawdzić uważnie dostępne na rynku wakacje w Chinach i Japonii, takiego wyjazdu w dobrym biurze może nam oszczędzić dużo nerwów i zapewnić tylko przyjemne przeżycia. Warto też oglądać ciekawe filmy anime i manga, które wzbogacą naszą wiedzę przed wyjazdem, o obyczajach, kulturze, a nawet kuchni Chin. Dlatego zachęcam – wybierajmy tylko dobre oferty turystyczne. Oferty, które na pierwszy rzut oka są zbyt tanie, powinny zostać przez nas pominięte.

Japonia… Kraj, który tak bardzo Nas fascynuje. Podziwiamy go, interesujemy się nim, pragniemy go zobaczyć na własne oczy. Ale dlaczego nie interesuje Nas Portugalia czy Szwecja, tylko Japonia? Jaką ma w sobie magię, że Nas przyciąga? Że jej fanów jest coraz więcej, a szkoły języka japońskiego przeżywają oblężenie. Dlaczego tak się dzieje? Przecież Japonia to żółte ludzki z oczami pod skos i porozumiewają się za pomocą tysięcy „hieroglifów”. Kto więc chciałby się takim czymś interesować! Lecz coś w tym jest. Coś, co innych odgania a innych wciąga. Ja postaram się tutaj zająć tym, co Nas wciąga i to, co sprawia, że jesteśmy Japonią zauroczeni. Głównym powodem jest Anime & Manga – Japoński film animowany, oraz komiks którego fanów nazywamy otaku.

anime

Anime to nie tylko charakterystyczny styl rysowania postaci, ale także bogata fabuła!

Mają one w sobie niepowtarzalny urok i klimat. Czytając jeden tom lub odcinek mamy „apetyt” na kolejny i kolejny, a gdy się skończy szukamy kolejnej ofiary. No i znajdujemy np. anime „Naruto”. Zaczynamy czytać i oglądać. Nasz „głód” jest coraz większy. Szukamy w Internecie więcej informacji i znajdujemy. W końcu natykamy się na malutki napis „made in japan” Japan, Japan? Aaa! Japonia! No skoro Japonia wydała takie cudo na świat to trzeba się nią troszeczkę zainteresować i poznać głębiej moją pasje o M&A. No i tak przez Anime lub Mangę wiele osób popada w nałóg interesowania się Japonią. Nawet teraz widzimy, że wiele stron o A&M posiada małe działy informacyjne o Japonii. Kolejnym sposobem Japonii na zyskanie następnego fana jest hmm… jakby to powiedzieć.

Szybka zmiana z feudalnego państwa na nowoczesne metropolie i jedno z najbardziej rozwiniętych państw. Dlatego mówiąc o Samurajach i władzy cesarza nie oddalamy się jak w wypadku innych państw o jakieś 1000 lat tylko o bardzo bliski okres czasu. Tak, więc nie mamy tego okresu, w którym nie wiemy, co się dzieje z państwem. Właśnie ten ,,skok” fascynuje wielu ludzi. Kolejny (który mnie wprowadził w nałóg Japonii) powód to język. Japoński język ogólnie jest prosty do nauczenia tylko te piekielne znaczki hiragany. Wiele ciekawi alfabet, który składa się z 3 alfabetów, a jeden z tych trzech ma w sobie tysiące znaków. Taka mieszanka potrafi zainteresować. Osoba, która pojmie te podstawy zaczyna się uczuć tego języka a co za tym idzie, interesować się Japonią. Istnieje jeszcze wiele innych zdarzeń, co wciągnęły, ale te trzy, co wymieniłem są głównymi, dzięki którymi fani Japonii są tym, czym są. Mam nadzieje, że fanów Japonii będzie coraz więcej, kraj ten będzie coraz popularniejszy, a japońska pop kultura powiększy się w Polsce.

Comments are closed.