System blogowy dla firm


Blog dla firm

Bardzo ważną, o ile nie najważniejszą, kwestią, którą warto przypomnieć w kontekście sukcesu platformy do zarządzania treścią blogów, jaką jest WordPress, tak w kontekście światowego rynku, jak i tego polskiego, operowanego przez WordPress w języku polskim, jest kwestia jej społeczności użytkowników. Dlaczego więc jest to tak ważne? Odpowiedz na to pytanie jest jednocześnie prosta, jak i ciekawa, ponieważ to właśnie baza użytkowników świadczy o ogromnym sukcesie tej platformy do zarządzania treścią w internecie, a jej sukces ową społeczność powiększa, gdyż wordpress stał się „marką samą w sobie” i synonimem niezawodnej platformy dla blogerów.

W kontekście aplikacji, która jest dostępna, to właśnie użytkownicy aktywnie współtworzą tak samą aplikację, jak i wszelkie formy jej obsługi i wykorzystywania wtyczki, dodatki, motywy. Zgodnie z zasadą licencji, podług której jest rozpowszechniana platforma WordPress, każdy użytkownik ma wgląd w kod źródłowy samej aplikacji, jak i może go dowolnie modyfikować, a także rozpowszechniać, jeżeli spełni inny warunek tej licencji, a mianowicie jeżeli wszelkie jego modyfikacje będą dalej rozpowszechniane z tą samą licencją. Społeczność, która gromadzi się wokół całej platformy w bardzo różnych miejscach, jak np. na forum WordPress czy też innych stronach, blogach, grupach jest rdzennym składnikiem, bez którego nie mogłaby funkcjonować sama aplikacja; to całe to środowisko odpowiada za, uwolniony przecież, rynek wsparcia technicznego, jak i za wszystkie inne kwestie związane z rozwojem tej aplikacji, poza oczywiście jej nagą podstawą, która też jest przecież tworzona w trybie otwartym przez społeczność, co jest jednym z powodów, dla którego WordPress w języku polskim jest tak łatwo przystępną i przyjazną aplikacją. Bardzo ważne są tutaj wyżej wymienione właściwości. Pozwolą one nam wybrać WordPressa jako świetną firmową propozycję, dobrą zarówno dla małych, jak i bardzo dużych firm, ponieważ jego skalowalność jest bardzo ważną cechą. Dla mnie bardzo ważne jest także to, że nie potrzeba do jego obsługi zaawansowanych umiejętności i znakomicie może być modyfikowany poprzez dodawanie nowych tekstów czy zdjęć do galerii nawet przez pracowników sekretariatu. Nie trzeba mieć dedykowanego teamu specjalistów, a zrobi to pracownik biurowy dosłownie po kilkunastominutowym szkoleniu.

Niemniej jednak ważne jest to, że tak w przypadku samej aplikacji, jak i bazującej na nich aplikacjach, wolność ta oznacza, że brak monopolu producenta z jednej strony oznacza wielość usługowego wykorzystania komercyjnych własności wolnego oprogramowania z drugiej strony. Każde forum WordPress będzie odpowiednim miejscem do tego, byśmy w ten niesamowity świat użytkowników mieli okazję się zagłębić i nawiązać z nimi, jeśli zechcemy, bliższe branżowe lub prywatne kontakty.

Comments are closed.