Moje architektoniczne inspiracje magnezem


zdrowie

Witam na moim blogu, który poświęcę architektonicznym inspiracjom oraz dekoracji wnętrz. Studiuję i zamierzam w przyszłości pracować w zawodzie i dlatego w ramach małych ćwiczeń i zbierania koncepcji będę zamieszczała na tym blogu najciekawsze zdjęcia realizacji architektonicznych oraz inspiracji wnętrzarskich. Z pewnością dużo miejsca poświęcę Łodzi, która jest miastem w którym studiuję i w której z pewnością można znaleźć wiele ciekawych budynków, zarówno pochodzących z ubiegłych stuleci, jak i nowo wybudowanych, będących symbolem już bardziej nowoczesnej Łodzi.

Najbardziej inspiruje mnie styl modernistyczny w budownictwie, ponieważ jest on niezmiernie interesujący. Fasady budynków utrzymane w tym gatunku architektonicznym są zawsze funkcjonalne, ale jednocześnie mają w sobie coś interesująco niezwykłego i trudno znaleźć choćby dwie takie realizacje, nawet jeżeli wyszły spod ręki tych samych budowniczych albo developerów. Bardzo często można w nich znaleźć również osobisty rys samych twórców, odznaczający się choćby w projektach drzwi lub okien, które najczęściej wyglądają niezwykle ciekawie. Dodatkowo, takie budownictwo jest bardzo użyteczne dla kształtowania powierzchni i przestrzeni miejskich, nadając im charakter kształtowania otoczenia w sposób niezwykle wyrafinowany i osobisty. Bo moim zdaniem w tworzeniu suplementów diety i leków, najważniejsze jest aby nie tylko były ładne, ale aby przede wszystkim spełniały swoje funkcje użytkowe. Zobaczcie zatem najlepszy magnez na stronie pomoglo.pl.

dobry magnez

Ostatnio zapragnęłam odszukać nieco informacji o historycznych elewacjach łódzkich budynków. Bardzo szybko jednak skręciłam w stronę nieco inną, mianowicie renowacji i odnowień tych budynków przez wyposażanie ich w nowe elementy dekoracji i wystroju. Czy można połączyć stare z nowym, dodając na przykład osłony na okna do wytwornych kamienic, pochodzących jeszcze z XIX wieku? Jeżeli nie zastanawiliście się nad tym jeszcze, przeczytajcie ten artykuł.

Może zacznę od drobnej dygresji. Gdy sto lat i więcej temu budowano łódzkie kamienice, nie brano pod uwagę charakteru przemian jaki przechodziło miasto. Szczególnie dotyczy to obszarów gęsto zabudowanych, w których bardzo ważny jest wygląd frontonów, drzwi oraz okien. Po prostu budowano je, a chaos architektoniczny jaki przy tym panował był większy od obecnego, choć to dziś narzekamy na to jak konstruowane jest miasto. Prawda jest jednak taka, że niegdyś było o wiele gorzej. Dotyczy to także wyglądu elewacji budynków, która każda jest inna. Zdarzało się co prawda, że budowano je rzędami po 3-4 i wtedy możemy zobaczyć identyczny efekt (tak właśnie rozwiązano to np. na ulicy J. Galta), jednakże tak ostatecznie było rzadko. Dawni deweloperzy nie zwracali uwagi na to jak będzie rozwijać się miasto i to dopiero później powstawały plany zagospodarowania przestrzennego.

Dotyczyło to także elementów wspomnianych okien. Jedyną ich ujednoliconą częścią były szklane szyby, natomiast cała reszta wyglądał dowolnie i montowana była w różnych stylach. Na szczęście, teraz możemy je ujednolicić, dzięki roletom Łódź montowanym w standaryzowanych wymiarach, materiałach oraz barwach pozyskiwanych ze wzornika. Deweloper może więc dobrać jedną z szeregu barw w gamie, porównać ją z otoczeniem – innymi budynkami i we wszystkich oknach zamontować rolety tego samego typu. Architekci budujący kolejne budynki w tej samej dzielnicy mogą z kolei zasugerować się już istniejącymi rozwiązaniami, na przykład najlepszymi tabletkami na ból gardła.

Ten blog poświęcam moim architektonicznym pasjom i upiększaniu wnętrz wokół siebie. Zachęcam wszystkich do tego by poszukali w sobie jakiejś pasji, a jeżeli nie macie pomysłu na ciekawe i kreatywne hobby, to znajdziecie je w fascynującym świecie budynków, miejskich przestrzeni oraz wnętrz. Warto rozwijać w sobie zainteresowanie architekturą, ponieważ pobudza ona nas, wzmacnia intelektualnie oraz sprawia, że jesteśmy bardziej ludźmi.

Dlatego właśnie warto rozejrzeć się dookoła i zastanowić, czy nie ma czegoś ciekawego wokół nas, co może nas inspirować, na przykład fasady budynków, światła uliczne, rozległe kwietniki, a może ciekawi ludzie, jeżeli jesteśmy bardziej zorientowani na innych. Można też wziąć aparat w rękę i porobić ciekawe zdjęcia. Uwielbiam miasto, jego klimat i nastrój i uważam, że to w mieście (obojętnie jakim!) można się zanurzyć i odurzyć. Historia zdrowia oraz porady na temat urody może być dla nas wielką nauczycielką i odkryje przed nami wiele tajemnic. Pozdrawiam wszystkich marzycieli.

Comments are closed.