Jak to opakować?


Poniżej przedstawiam krótki poradnik z cyklu sprzedaży na Allegro, poświęcony tym razem… opakowaniom. Zakupy internetowe są chętnie wybieraną formą efektywnego kupowania, szczególnie przez zapracowane mamy nie mające czasu na chodzenie po sklepach. Po dokonaniu wpłaty na konto, możemy oczekiwać nadejścia przesyłek opakowanych w specjalne koperty kurierskie ochronne. Ładne opakowanie kupionego na odległość przedmiotu, przyciąga wzrok i wywołuje przyjemne emocje, co przekłada się bezpośrednio na kolejny zakup w danym sklepie internetowym.

Dobra koperta bąbelkowa ma folię bąbelkową, pasek do łatwego rozdarcia i samoprzylepny pasek zamykający. Zwróćmy na to uwagę, kupując koperty. Źródło: użytkownik na Allegro.koperta

Dlatego sprzedający chętnie, ubierają swoje przedmioty w ozdobne koperty kurierskie, wykonane z grubego papieru, chroniącego zawartość przed pognieceniem lub zniszczeniem. Tylko opakowania renomowanych firm dostawczych, posiadają dodatkowy pasek samoprzylepny, wykonany z najwyższej jakości kleju biurowego, służący do zamknięcia przesyłki u uniemożliwiające jej wysunięcie się z koperty. Te znakomite pudła Aliexpress mieszczą bardzo dużo przedmiotów i są przydatnymi akcesoriami w każdym domu.

Także koperty powietrzne producent, posiadające wewnętrzne pęcherzyki wypełnione powietrzem, doskonale zabezpieczają przedmioty przed otarciami i niepotrzebnymi pęknięciami. Koperty powietrzne przede wszystkim nadają się do transportu wszelkiego rodzaju giętkich materiałów tekstylnych, płyt cd, oraz nośników danych o delikatnej budowie, takich jak popularne wymienne karty pamięci. Bardzo chętnie towary wysyłają w nich także Chińczycy z popularnego portalu z zakupami Aliexpress.

Ponadto, są one najchętniej kupowanymi opakowaniami, przeznaczonymi do wysyłki wyrobów sprzedawanych przez sklepy internetowe i nadającymi się do długiego transportu lądowego lub powietrznego. Ostatnim krzykiem mody jest szeroki asortyment różnych toreb z Aliexpress, a w szczególności takie nadrukowania, stanowiące idealny dodatek do zakupionych towarów. Oryginalne nadruki na torbach papierowych, powinny posiadać kolorowe logo producenta, jak również dane teleadresowe firmy oraz przede wszystkim być czytelne i wyraźne. Poniekąd nadruki na torbach papierowych, które są zbyt małe do odczytania, wyglądają również nieatrakcyjnie na równej powierzchni tekstylnej, na której są wykonane. Dlatego nadruki na standardowych torbach papierowych wykonywane metodą termo transferową, muszą posiadać określone odpowiedni program komputerowy wymiary, które następnie są nanoszone na drukowany arkusz wymagający wprasowania. Termo transfer jest trwałą metoda nanoszenia skomplikowanej grafiki na materiały bawełniane, lniane oraz w wyjątkowych sytuacjach także poliestrowe. Torby papierowe wymagają nadruku atramentowego wysokiej jakości, który nie będzie schodził pod wpływem czynników pogodowych, takich jak deszcz czy śnieg. To tyle na temat opakowań, a w kolejnym odcinku zastanowię się nad tym, czy lepiej handlować na Allegro, czy w sklepie internetowym. Oczywiście, porównanie wypada zdecydowanie na korzyść własnego sklepu, ale o tym przeczytacie już w kolejnym wpisie 🙂

Comments are closed.